Sanifoam Tarihçesi

Sanifoam

Sanifoam, 1990 yılında İstanbul' da kuruldu. Süngerden, ortopedik yatak üreten firma, ilk yıllarda tüm üretimini ihraç etti.

Süreç içerisinde teknolojik altyapısını geliştiren Sanifoam, faaliyetlerini ihracattan sistem tedarikçiliğine kadar uzanan geniş bir yelpazede sürdürdü. 28 yılını tamamlarken otomotivden, filtrasyona, ses yalıtımından, akustik düzenlemeye, temizlik süngerinden, nonwoven üretimine kadar pek çok alanda ülkenin önde gelen üreticilerinden olan Sanifoam müşteri odaklı çözümler sunmayı prensip edinmiştir.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde yer alan 14.000 m2 kapalı alanlı ana fabrikayı Bursa'da 3.000 m2 kurulu nonwoven üretim tesisi, Eskişehir, Ankara ve Adana'da kurduğu bölgesel üretim birimleriyle destekleyen Sanifoam halen 300 kişilik istihdam yaratmaktadır. Üretim birimlerinde süngerin kesimi, form verilmesi, laminasyon, empregnasyon, non woven, ağaç işleme, geri dönüşümden mamul sünger gibi üretim süreçlerini kusursuz uygulayabilecek teknik donanıma sahip olan Sanifoam'ın altyapı dışında en büyük güvencesi tecrübeli ve dinamik kadrosudur.

Top